2. septembril toimunud Heategevuslikul Restoranidepäeval kogusid 30 restorani üheskoos 8320 eurot SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis osalevate perede aitamiseks, annetades 10% kõikidest selle päeva arvetest SOS Lastekülale. Viie aasta jooksul on tipprestoranid lasteküla toetanud kokku 39 000 euroga.


 „Südantsoojendav oli kuulda restoranide muljeid heategevuslikust restoranidepäevast,“ ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Mitmed külastajad tänasid, et nende lemmikrestoran heategevusega tegeleb, mitmed hea toidu austajad said tänu meie kampaaniale endale uue lemmikrestorani ning paljud külastajad said tänu oma lemmikrestoranile teada, et SOS Lasteküla tegeleb lisaks lastekülades lastele uue kodu loomisele ka ennetustööga, et lapsed üldse lastekülla ei satukski.“


Peretugevdusprogramm, mille jaoks restoranid raha kogusid töötab Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel ja Lääne-Harju, Harku, Viljandi ning Põltsamaa vallas. Vajadus uute piirkondade järgi kasvab aga pidevalt. Programmi ühe aasta eelarve on 304 712 eurot, millega saab aidata kokku 144 peret ja 593 pereliiget, neist 357 last.


Heategevuslik restoranidepäev toimub juba viiendat aastat ning selle aja jooksul on tipprestoranid lasteküla peredele annetanud kokku 39 000 eurot.


Aitäh kõikidele heategevuslikul restoranidepäeval osalenud restoranidele ja nende külastajatele: Carmen Cafe Rotermanni, Farm, Gianni, Ginger, Hapsal Dietrich, Dominic, Ingver, Jahu Resto, Juur, Korsten Armastus & Hea Toit, Kuldmokk, Leib, Lusikas, Mimosa, MuSu, NOA, OKO, Paju Villa, Platz, Radio, Ribe, Saku Gastro, Snoob, Spot, Trühvel, Tuljak, Umami, Olde Hansa, Villa Thai, Washoku Story.


Põhjalikuma info SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi kohta leiab SIIT.


Kui sel päeval restorani ei jõudnud, saad SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi toetada, tehes annetuse SIIN või helistades annetustelefonidele 900 6670 – €25; 900 6680 – €10; 900 6690 – €5.