Sel suvel koputavad särasilmsed noored heade inimeste ustele Eesti erinevates paikades, et koguda annetusi SOS Lasteküla perede heaks. Kui seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda ukselt uksele. Juuli alguses võis noori näha Raplamaal ja Kehtna vallas, nüüd liiguvad noored ringi Saaremaal.


Kuidas SOS Lasteküla heaks annetusi koguv tudeng ära tunda?


Annetusi koguvad tudengid kannavad alati SOS Lasteküla logoga kaelakaarti, millel on nende pilt ja nimi. Seljas on neil SOS Lasteküla logoga või #olemekoos kirjaga pusad.


Püsiannetusi koguvad SOS Lasteküla nimel: Annely Kasela, Veiko Tamm, Kertrud Järg ja Arthur Herman Entsik.


Tudengid kutsuvad inimesi püsiannetajaks ning sularaha vastu ei võta


Tudengid kutsuvad inimesi püsiannetajateks ning sularahas annetusi vastu ei võta. Nii on neid võimalik ka petturitest paremini eristada.  Püsiannetus vormistatakse kas läbi SOS Lasteküla kodulehekülje või vastavat blanketti kasutades.


Kui on küsimusi noorte tegevuse kohta, tasub alati ühendust võtta SOS Lastekülaga.


Miks tudengid kutsuvad inimesi püsiannetajaks ukselt uksele käies?


Sel suvel ukselt uksele annetusi koguvad tudengid viibivad tavaliselt sel ajal Ameerikas ukselt uksele hariduslikke raamatuid müües. Kuna sel aastal kehtivad piirangud ning noortel pole võimalik Ameerikasse sõita, otsustasid nad teha head Eestis ning kutsuda inimesi SOS Lasteküla püsiannetajaks saama.


Suur tänu kõikidele lahketele ja suure südamega inimestele, kes avavad oma ukse ja südame ning on nõus abistama nii SOS Lastekülas kasvavaid lapsi kui ka keerulisse olukorda sattunud peresid, kus veel lapsed kasvavad oma bioloogiliste vanemate juures, kuid kus juba on oht, et laps võidaks eraldada oma päris vanematest. Ennetustegevusega ehk peretugevdusprogrammiga on võimalik tagada, et lapsed üldse lastekülla ei jõuakski ning saaksid elada õnnelikult oma kodus. Loe, mis on SOS Lasteküla peretugevdusprogramm SIIT.