Soovid vabatahtlikuna aidata lapsi, kes on jäänud oma hingekriipivate muredega üksi? Tahad teha erialalist tööd või praktikat (sotsiaal- ja noorsootöö, lastekaitse, psühholoogia, pedagoogika) Sulle sobival ajal ja kohas? Kui „jah!“, siis tule SOS lasteküla peagi avatava chati vabatahtlikuks!


Vabatahtlikuna töötades saad:


·   Rakendada loengutes õpitud teoreetilised teadmised praktikasse;

·   Kogeda eduelamust, et oled saanud lapsele tema mures päriselt abiks olla;

·   Jätkata rahuliku südamega õpinguid, sest töö tegemise koha ja aja (2x2 tundi kuus) saad ise valida;

·   Rahvusvahelisele kogemusele tugineva koolituse, kuidas chatis last aidata.

 


Kellele chat on mõeldud?

Chat on üleriigiline reaalajas vestlusplatvorm, kus lapsed saavad anonüümselt arutada neid vaevavaid probleeme. Põhieesmärk on aidata lapsi, kes tunnevad end ebaturvaliselt või ohustatuna. Chati vabatahtlik vastab, toetab ning vajaduse korral annab nõu, kuidas edasi toimida. Hädaolukorra, lastekaitse pädevusse kuuluva probleemi või kuriteo puhul pöördutakse vestluse käigus saadud info alusel häirekeskuse, lastekaitsetöötaja või politsei poole.


Chat on avatud iga päev kell 14–22. Ühe vahetuse pikkus on 2 tundi.


Kellelt oleme saanud chati loomisel eeskuju?

Soome kolleegid lõid üle aasta tagasi sarnaste probleemidega toimetulemiseks üleriigilise vestlusplatvormi, kus lapsed ja noored saavad koolitatud täiskasvanuga anonüümselt ja konfidentsiaalselt oma probleemidest rääkida. Apuu.fi chat võeti laste ja noorte poolt kiiresti omaks ning sai kohe pärast avamist väga populaarseks.


Põhjanaabrite edulugu innustas ning kuna soomlased on lahkelt nõus oma kogemusi meiega jagama tekkis mõte sarnane chat ka Eestis luua. 


Pane ennast kirja SIIN ja aita meil aidata!


Soovid lisainfot?

Sirli Arro

SOS lasteküla ennetustöö koordinaator

Sirli.Arro@sos-lastekyla.ee

5377 4420