10. juunist on avatud noore fotokunstniku Yulia Bogacheva virtuaalfotonäitus SOS Lasteküla lastest. Yulia on jälginud lasteküla lapsi kaks aastat ning saanud nendega lähedase kontakti. Näitus jutustab loo suureks saamisest asenduskodus kasvava lapse pilgu läbi.

 

Projekt „Olen nagu sina“ sai alguse 2018. aastal. Loo kangelasteks on lapsed, kes on jäänud ilma oma bioloogiliste vanemate hoolest ja armastusest. Nüüd elavad nad SOS Lastekülas ja valmistuvad iseseisvasse ellu astumiseks. Lastekülast pärit lapse jaoks on see keeruline ja hirme täis hetk: hirm üksijäämise ees, hirm iseseisvalt mitte toime tulla.

 

Yulia Bogacheva on noor ja tundliku närviga fotokunstnik, kes on võtnud oma südameasjaks eriliste laste maailmade tutvustamise laiemale avalikkusele läbi emotsionaalsete ja erksalt tajutavate hetkejäädvustuste. 2017. aastal pildistas Julia projekti „Lapsepõlve iseärasused“ jaoks erivajadustega lapsi. Projekti eesmärk oli juhtida tähelepanu asjaolule, et me kõik oleme ühe ja sama ühiskonna liikmed ning meil kõigil on sarnased vajadused. „Ärge pöörake pilku eemale. Ärge otsige õigeid sõnu. Nad on lihtsalt lapsed – meie, sinu, kellegi teise. Lihtsad, keerulised, arusaadavad, arusaamatud. Lihtsalt võtke neil käest kinni, naeratage ja rõõmustage koos. Igaüks neist on eriline ja erinev.“

 

Yulia Bogacheva on erialase hariduse saanud Moskva A. Rodchenko nimelises fotograafia ja multimeedia koolis ning Moskva kinoinstituudi (VGIK) operaatorite teaduskonna fotokoolist. Venemaal olid Yulia koostööpartneriteks Radisson, Samsung, BNP Pari Bank, teater “Moskovskaja Operetta”, heategevuslik fond “Nastenka” ja paljud teised.


2013. aastast elab Yulia Eestis ning võtab fotograafina aktiivselt osa erinevatest kunsti-, äri-, sotsiaal- ja meediaprojektidest. Tema eritähelepanu all on lastega seotud projektid – erivajadustega laste abistamise fond „Eriline Maailm“, festival „Avatud mänguväljakud“. Yulia on laste fotoagentuuri KidReport asutaja ning Eesti Pressifotograafide Liidu liige. 2018. aastal avas Yulia väga palju positiivset vastukaja saanud näituse #365seaviews, mida huvilistel oli võimalik vaadata mitmetes erinevates paikades – Tallinna Lennujaamas, Vabaduse väljaku tunnelis ja mujal. Alates 2018. aastast teeb Yulia vabatahtlikuna koostööd SOS Lastekülaga.


Näitusega tähistatakse SOS Lasteküla 25. sünnipäeva.


Virtuaalnäitust „Olen nagu sina“ saab vaadata siit: http://nagusina.ee/