Iga unistuseni on täpselt nii pikk tee minna, kui pikk on su jaks! Seda kogesid omal nahal ema Maie pere lapsed, kes said teoks teha oma  väga ammuse unistuse – õppida multikate tegemist oma ala tõeliselt profilt! Rahvusvaheliselt tunnustatud animaatori Rao Heidmetsa kutsel külastasid lapsed Pärnu muuseumis väljapanekut tema töödest ning osalesid töötoas, mille kõrghetkeks oli vaadata suurelt ekraanilt enda meisterdatud animafilmi. Küll see oli uhke tunne!

Kõigepealt rääkis Rao Heidmets erinevate multifilmide valmistamise tehnikatest ning siis said lapsed võimaluse ise animaatoritena päris oma multifilm teha. Erilist põnevust pakkus lastele  liivaplaadil filmi tegemine. Pere poiste tiim valmistas filmi „Lumesõda“ ning pere tüdrukute tiim sai valmis linateose „Sõbrad kohtuvad“. Omavahelise jõukatsumise tulemusena selgus, et peapreemia võitis poistetiimi film ning seda just seetõttu, et oli väga sisukas ja paraja pikkusega.

Väsitava aga vaimustava päeva lõpetuseks tõdes ema Maie koos lastega, et kuigi multifilmi tegemine on väga keerukas protsess, nõudes palju kannatust, loomingulisust ning oskust kujutada vaimusilmas ette, kuidas  pisikestest detailidest lõpuks tervik kokku saab, on see siiski lõppkokkuvõttes väga huvitav ala, millega kindlasti edasi tegeleda.

Rao Heidmets on ise öelnud, et „Animeerimine on nii vägev asi, et võib aidata ka viimase pingi kahemeest.” See tähendab seda, et tõsistele huvilistele pole takistuseks ka see, kui koolis kõik ained viied pole ning kui kunstitunnis kõik pildid nii perfektselt välja ei tule nagu südames ehk sooviks. Ikka ja alati tasub pingutada!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.